Vivo Y600 Turbo
Vivo Y600 Turbo specifikacije
Općenito
| Marka | Vivo |
| Model | Y600 Turbo |
| Alternativni naziv modela | V2553A (Međunarodno) |
| Predstavljen | Ponedjeljak, 25. Svibnja 2026 |
| Dostupan od | Srijeda, 27. Svibnja 2026 |
| Status | Uskoro |
| Cijene | €290 |
Dizajn
| Visina | 163.7 mm (6.44 inča) |
| Širina | 76.2 mm (3.00 inča) |
| Debljina | 8.3 mm (0.33 inča) |
| Težina | 215 g (7.58 oz) |
| Materijali izrade | Stražnja: Plastika Rama: Plastika Sprijeda: Staklo |
| Boje | Plava, Zlatna, Bijela |
| Otpornost | Otpornost na prašinu i vodu (izdržava mlazove vode pod visokim tlakom; uranjanje do 1,5 m na 30 minuta) |
| Certifikati otpornosti | IP68, IP69 |
Zaslon
| Vrsta zaslona | AMOLED |
| Veličina zaslona | 6.83 inča |
| Rezolucija | 1260 × 2800 piksela |
| Brzina osvježavanja | 120 Hz |
| Omjer stranica | 20:9 |
| Gustoća piksela | 450 ppi |
| Omjer zaslona i tijela | ≈ 90.3% |
| Vršna svjetlina | 5000 cd/m² |
| Zaštita zaslona | Otporno na padove (do 1,2 m) |
| Zaslon osjetljiv na dodir | Da |
| Zaslon bez okvira | Da |
| Značajke zaslona | 1 milijarda boja 4320Hz PWM Dimming Kapacitivni dodirni zaslon HDR Multitouch zaslon |
Hardver
| Čipset | Qualcomm Snapdragon 7s Gen 4 |
| CPU jezgre | 8 |
| Proizvodni proces | 4 nm |
| Maksimalna brzina CPU-a | 2700 MHz |
| CPU arhitektura | 64-bit |
| Mikroarhitektura | 1x 2.7 GHz – Kryo Prime (Cortex-A720) 3x 2.4 GHz – Kryo Gold (Cortex-A720) 4x 1.8 GHz – Kryo Silver (Cortex-A520) |
| Vrsta memorije | LPDDR5 |
| GPU | Qualcomm Adreno 810 |
| RAM | 8GB, 12GB |
| Pohrana | 256GB, 512GB |
| Vrsta pohrane | UFS 3.1 |
| Varijante | 256GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM |
| Proširiva pohrana | Ne |
Softver
| Operativni sustav | Android 16 (Baklava) |
| Korisničko sučelje | OriginOS 6 |
Glavna kamera
| Podrška za kameru | Da |
| Dvostruka kamera | 50 MP, ƒ/1.8 ( Širokokutna ) PDAF 2 MP ( Pomoćni senzor ) |
| Podrška za bljeskalicu | Da |
| Vrsta bljeskalice | LED bljeskalica |
| Značajke | Visoki dinamički raspon (HDR) Panorama |
| Značajke videa | Gyro-EIS |
Prednja kamera
| Podrška za kameru | Da |
| Jedna kamera | 8 MP, ƒ/2.1 ( Širokokutna ) |
| Podrška za video | Da |
| Maksimalna video rezolucija | 1080p @ 30 fps |
| Značajke videa | Gyro-EIS |
Baterija
| Tip | Si/C Li-Ion |
| Kapacitet | 9020 mAh |
| Snaga žičnog punjenja | 90 W |
| Značajke | Obrnuto žično punjenje |
Mreža
| SIM kartice | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE | Da |
| Brzina prijenosa podataka | 5G, LTE, HSPA |
| 2G bandovi | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G bandovi | HSPA: 850 / 900 / 2100 / 800 MHz |
| 4G bandovi | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b8 (900), b19 (800), b28 (700), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b48 (3800 MHz) |
| 5G bandovi | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n5 (850), n8 (900), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Povezivost
| Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 6 ) |
| Wi-Fi standardi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Wi-Fi značajke | Dual-band |
| Bluetooth | Da, v5.2 |
| USB priključci | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB povezivost | Punjenje putem USB-a, USB uređaj za masovnu pohranu (UMS) |
| GPS | Da |
| GPS značajke | BDS (B1I & B1C & B2a), GALILEO (E1 & E5a), GLONASS, GPS (L1 & L5), QZSS (L1 & L5) |
| NFC | Da |
Multimedija
| Zvučnik | Da |
| Priključak za slušalice | Ne |
| Audio tehnologije | Stereo zvučnici |
| FM radio | Ne |
Značajke
| Senzori | Akcelerometar Kompas Žiroskop Optički senzor otiska prsta ispod zaslona Senzor blizine |
| Posebne značajke | Programabilno napajanje (PPS) Univerzalna specifikacija brzog punjenja (UFCS) USB Power Delivery |
Odricanje od odgovornosti: Ne možemo jamčiti da su informacije na ovoj stranici 100% točne.
Vivo Y600 Turbo fotografije
Često postavljana pitanja
-
Kolika je cijena za Vivo Y600 Turbo?
Cijena uređaja Vivo Y600 Turbo iznosi €290, a može se promijeniti u narednim danima.
-
Koji je očekivani datum izlaska za Vivo Y600 Turbo?
Vivo Y600 Turbo bit će dostupan od Srijeda, 27. Svibnja 2026.
-
Je li Vivo Y600 Turbo dostupan u trgovinama?
Ne, Vivo Y600 Turbo nije dostupan u službenim trgovinama jer još nije objavljen.
-
Kolika je masa uređaja Vivo Y600 Turbo?
Vivo Y600 Turbo teži oko 215 grama.
-
Koja je dijagonala zaslona na Vivo Y600 Turbo?
Zaslon na Vivo Y600 Turbo ima dijagonalu od 6.83 inča.
-
Podržava li Vivo Y600 Turbo 5G mreže?
Da, Vivo Y600 Turbo podržava 5G mreže na bandovima n1, n3, n5, n8, n28, n38, n40, n41, n48, n77, n78.
-
Koliko kamera ima Vivo Y600 Turbo?
Vivo Y600 Turbo ima Dvostruka kamera straga i Jedna kamera za selfije.