Vivo iQOO 15R
Vivo iQOO 15R specifikacije
Općenito
| Marka | Vivo |
| Model | iQOO 15R |
| Alternativni naziv modela | I2508 (Međunarodno) |
| Predstavljen | Utorak, 24. Veljače 2026 |
| Dostupan od | Nedjelja, 01. Ožujka 2026 |
| Status | Dostupno |
| Cijene | €420 |
Dizajn
| Visina | 157.6 mm (6.20 inča) |
| Širina | 74.4 mm (2.93 inča) |
| Debljina | 7.9 mm (0.31 inča) |
| Težina | 202 g (7.13 oz) |
| Materijali izrade | Stražnja strana: staklo ili plastika ojačana vlaknima Okvir: aluminijska legura Sprijeda: Staklo |
| Boje | Crno, Srebrna |
| Otpornost | Otpornost na prašinu i vodu (izdržava mlazove vode pod visokim tlakom; uranjanje do 1,5 m na 30 minuta) |
| Certifikati otpornosti | IP68, IP69 |
Zaslon
| Vrsta zaslona | AMOLED |
| Veličina zaslona | 6.59 inča |
| Rezolucija | 1260 × 2750 piksela |
| Brzina osvježavanja | 144 Hz |
| Omjer stranica | 19.5:9 |
| Gustoća piksela | 459 ppi |
| Omjer zaslona i tijela | ≈ 90.5% |
| Vršna svjetlina | 5000 cd/m² |
| Zaslon osjetljiv na dodir | Da |
| Zaslon bez okvira | Da |
| Značajke zaslona | 1 milijarda boja 4320Hz PWM Dimming Kapacitivni zaslon na dodir HDR10+ Multitouch zaslon |
Hardver
| Čipset | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 5 |
| CPU jezgre | 8 |
| Proizvodni proces | 3 nm |
| Maksimalna brzina CPU-a | 3800 MHz |
| CPU arhitektura | 64-bit |
| Mikroarhitektura | 2x 3.8 GHz – Oryon V3 Phoenix L 6x 3.32 GHz – Oryon V3 Phoenix M |
| Vrsta memorije | LPDDR5X |
| GPU | Qualcomm Adreno 829 |
| RAM | 8GB, 12GB |
| Pohrana | 256GB, 512GB |
| Vrsta pohrane | UFS |
| Varijante | 256GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM |
| Proširiva pohrana | Ne |
Softver
| Operativni sustav | Android 16 (Baklava), uz do 4 glavnih Android nadogradnji |
| Korisničko sučelje | MagicOS 6 |
Glavna kamera
| Podrška za kameru | Da |
| Dvostruka kamera | 50 MP, ƒ/1.8 ( Širokokutna ), 1/1.56" Veličina senzora Optička stabilizacija slike (OIS) PDAF 8 MP, ƒ/2.2 ( Ultraširokokutna ), 1/4.0" Veličina senzora |
| Podrška za bljeskalicu | Da |
| Vrsta bljeskalice | LED bljeskalica |
| Značajke | Senzor spektra boja Visoki dinamički raspon (HDR) Panorama |
| Podrška za video | Da |
| Maksimalna video rezolucija | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60/120/240 fps |
| Značajke videa | Gyro-EIS, HDR, Optička stabilizacija slike (OIS) |
Prednja kamera
| Podrška za kameru | Da |
| Jedna kamera | 32 MP, ƒ/2.2 ( Širokokutna ) |
Baterija
| Tip | Si/C Li-Ion |
| Kapacitet | 7600 mAh |
| Snaga žičnog punjenja | 100 W |
| Značajke | Obrnuto žično punjenje |
Mreža
| SIM kartice | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE | Da |
| Brzina prijenosa podataka | 5G, LTE, HSPA |
| 2G bandovi | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G bandovi | HSPA: 850 / 900 / 2100 / 800 MHz |
| 4G bandovi | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b43 (3700), b48 (3800), b71 (600 MHz) |
| 5G bandovi | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n18 (850), n20 (800), n26 (850), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n71 (600), n75 (1500), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Povezivost
| Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 7 ) |
| Wi-Fi standardi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Wi-Fi značajke | Dual-band |
| Bluetooth | Da, v6.0 |
| USB priključci | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB povezivost | Punjenje putem USB-a, USB uređaj za masovnu pohranu (UMS) |
| GPS | Da |
| GPS značajke | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS (L1 & L5), NavIC, QZSS |
| NFC | Da |
Multimedija
| Zvučnik | Da |
| Priključak za slušalice | Ne |
| Audio tehnologije | Stereo zvučnici |
| FM radio | Ne |
Značajke
| Senzori | Akcelerometar Kompas Žiroskop Senzor blizine Ultrazvučni senzor otiska prsta ispod zaslona |
| Posebne značajke | Bypass punjenje |
Odricanje od odgovornosti: Ne možemo jamčiti da su informacije na ovoj stranici 100% točne.
Vivo iQOO 15R fotografije
Često postavljana pitanja
-
Kolika je cijena za Vivo iQOO 15R?
Cijena uređaja Vivo iQOO 15R iznosi €420, a može se promijeniti u narednim danima.
-
Koji je datum izlaska za Vivo iQOO 15R?
Vivo iQOO 15R je službeno predstavljen Nedjelja, 01. Ožujka 2026.
-
Je li Vivo iQOO 15R dostupan u trgovinama?
Da, Vivo iQOO 15R je dostupan u trgovinama jer je još uvijek u proizvodnji.
-
Kolika je masa uređaja Vivo iQOO 15R?
Vivo iQOO 15R teži oko 202 grama.
-
Koja je dijagonala zaslona na Vivo iQOO 15R?
Zaslon na Vivo iQOO 15R ima dijagonalu od 6.59 inča.
-
Podržava li Vivo iQOO 15R 5G mreže?
Da, Vivo iQOO 15R podržava 5G mreže na bandovima n1, n3, n5, n7, n8, n18, n20, n26, n28, n38, n40, n41, n48, n71, n75, n77, n78.
-
Koliko kamera ima Vivo iQOO 15R?
Vivo iQOO 15R ima Dvostruka kamera straga i Jedna kamera za selfije.